Szkoła Podstawowa nr 49 im. Księdza Bronisława Komorowskiego w Gdańsku

 

Nawigacja

 • "Urodziny Kubusia Puchatka"

  "Urodziny Kubusia Puchatka"

  Dziś w naszej szkole odbyła się impreza czytelnicza "Urodziny Kubusia Puchatka". Jak co roku wzięły w niej udział dzieci z Przedszkoli:  nr 7 "Muchomorek i nr 28 "Na fali" oraz "Bursztynowy kompas" i nasza zerówka „ Gąsieniczki”.  
  Dzisiejszy Jubilat skończył 92 lata. Książka autorstwa A.A. MIlne po raz pierwszy ukazała się 14 X 1926 roku w Anglii. (Natomiast polskie wydanie ukazało się w 1938 roku dzięki tłumaczeniu Ireny Tuwim, prywatnie siostry Juliana Tuwima.)
  Wszyscy bawili się świetnie. Fragment książki o urodzinach w Stumilowym Lesie  czytał zaproszony gość p. Aleksandra Kirczuk – bibliotekarka z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Były konkursy, np. na jak najszybsze wylizanie talerzyka z „małego co nieco”, układanie puzzli na czas oraz quiz ze znajomości treści książki o Misiu o Bardzo Małym Rozumku. Jak przystało na prawdziwe urodziny zostało hucznie zaśpiewane „Sto lat”. Przedstawiciele grup wręczyli zrobione przez dzieci prezenty dla szanownego jubilata. Odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na portret Kubusia i wręczenie dyplomów oraz nagród laureatom. Na koniec były prawdziwe torty i każdy mógł skosztować urodzinowego ciasta.

  Zabawa była wyśmienita !

  Imprezę przygotowały i prowadziły pani Ewa Kasprowiak – nasza bibliotekarka oraz pani Paulina Ziemkiewicz – logopeda. Nagłośnienie i oprawę multimedialną  przygotował pan Michał Kowalski.

 • Bravo !!!

  Bravo !!!

  Miło nam zakomunikować, że trud i zaangażowanie naszych nauczycieli zostały docenione na forum miasta. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasi nauczyciele otrzymali następujące nagrody : Pani Joanna Bondaryk otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska, Pani Ewa Kasprowiak otrzymała nagrodę Pomorskiego Kuratora Oświaty. Bardzo się cieszymy że działania podejmowane w naszej szkole są doceniane przez rodziców i władze miasta Gdańska. Jest to znakomita promocja naszej placówki w Gdańsku. Ponadto atrakcją uroczystości wręczania nagród Prezydenta Miasta Gdańska był występ naszej uczennicy Nadziei Wilczewskej, która pod opieką Pani Aleksandry Białk zaprezentowała swoje wielkie możliwości wokalne. Uczennica zaprezentowała dwie piosenki na specjalne zaproszenie Prezydenta Miasta Gdańska. Bardzo się cieszymy, że "49" jest "widoczna" w mieście. Gratulujemy nagrodzonym 😀😀😀

 • Zajęcia Logopedyczne

  Zajęcia Logopedyczne

  Zajęcia logopedyczne ruszyły pełną parą ! Wesoła gimnastyka języka,łowienie rybek, karmienie Pani Sylabki, gry planszowe i mnóstwo innych zabaw. A wszystko to po to, by pięknie mówić !

 • Międzywojewódzkie Mistrzostwa w lekkiej atletyce

   Międzywojewódzkie Mistrzostwa w lekkiej atletyce

  Ilkowska-Kulwas Patrycja startowała w Międzywojewódzkich Mistrzostwach w lekkiej atletyce w Bydgoszczy w chodzie sportowym na 3000m. Zajęła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski, które odbędą się 29-30.09.2018r. w Bełchatowie.

 • McOlimpiada w lekkiej atletyce na stadionie AWFiS Gdańsk

  McOlimpiada w lekkiej atletyce na stadionie AWFiS Gdańsk

  1. Patrycja Ilkowska-Kulwas 1 m-ce w chodzie na 1000m

  2. Wojciech Skibrowski 1 m-ce w chodzie na 1500m

  3. Przemysław Kinder 1 m-ce w skoku w dal

  4. Tomasz Gębicki 3 m-ce w biegu na 300m

  5. Bartosz Jeznach 3 m-ce w biegu na 60M

  Wszystkim gratulujemy sukcesu :)

  Jesteśmy z was dumni.

 • Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

  Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

  3 września 2018 roku w naszej szkole był dniem szczególnym i uroczystym. Zainaugurowano nowy rok szkolny 2018/2019. Inauguracja rozpoczęła się okolicznościowym przemówieniem pani dyrektor Renaty Jurkiewicz. Pani dyrektor przedstawiła uczniom i rodzicom grono pedagogiczne. Po przemówieniu pani dyrektor nastąpiła część artystyczna, po której uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas na pierwsze powakacyjne spotkania. W nowym roku szkolnym życzymy Uczniom oraz Nauczycielom i Rodzicom samych sukcesów.

 • Spotkanie z dziennikarzem p. Jakubem Kaługą

  Spotkanie z dziennikarzem p. Jakubem Kaługą

  W dniu 12 czerwca uczniowie działający w Media Cube spotkali się z dziennikarzem p. Jakubem Kaługą. Spotkanie zainicjowała nasza opiekunka z ramienia Stowarzyszenia Morena p. Magda Jabłońska. Wizyta odbyła się w bardzo miłej atmosferze, a młodzież dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy o pracy dziennikarza informacyjnego.

 • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Masz talent ?"

  W dniu 21. kwietnia 2018 r. uczennica klasy 5B - Nadzieja Wilczewska zajęła I. miejsce w karegorii wokal    VIII. Wojewódzkim Konkursie "Masz talent?", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 89 w Gdańsku.   Natomiast 25. maja br. odbyła się tam III Gala Konkursów Wojewódzkich, podczas której Zwycięzcom zostały wręczone nagrody. 

  Z całego serca gratulujemy Nadziei!

  I miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Masz talent ?" - Obrazek 1 I miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Masz talent ?" - Obrazek 2 I miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Masz talent ?" - Obrazek 3 I miejsce w Wojewódzkim Konkursie "Masz talent ?" - Obrazek 4

 • Dzień Europy w szkole

  28 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Europy.
  Z tej okazji uczniowie wzięli udział w quizie wiedzy o Unii Europejskiej oraz obejrzeli przedstawienie pt. "Hiszpański temperament" przygotowane przez klasę 7 A.
   
  Ponadto każda z klas zajęła się zgłębianiem dziedzictwa kultury europejskiej. Najpierw wylosowała kraj a następnie przygotowała o nim plakat oraz ozdobiła swoją salę flagami i ciekawostkami o danym państwie.
  Za zrealizowanie każdego z elementów imprezy, klasy zostały ocenione.
   
  Wyniki prezentują się następująco:
  miejsce I- klasa VII A
  miejsce II- klasa IV A
  miejsce III- klasa VIII B
   
  Serdecznie gratulujemy! :)
  Dzień Europy w szkole - Obrazek 1 Dzień Europy w szkole - Obrazek 2 Dzień Europy w szkole - Obrazek 3 Dzień Europy w szkole - Obrazek 4 Dzień Europy w szkole - Obrazek 5 Dzień Europy w szkole - Obrazek 6
 • Wieczór z kinem hiszpańskim

  24 maja odbył się w naszej szkole I wieczór kina hiszpańskiego.

  Uczniowie klas siódmych obejrzeli drugą część filmu pt. "Trzy metry nad niebem".

  Dodatkową atrakcją była pizza dla wszystkich. ;)

  W przyszłym roku szkolnym planujemy zorganizować wydarzenie na większą skalę- nocny maraton kina hiszpańskiego

  Wieczór z kinem hiszpańskim - Obrazek 1 Wieczór z kinem hiszpańskim - Obrazek 2 Wieczór z kinem hiszpańskim - Obrazek 3

 • Konkurs ortograficzny z języka hiszpańskiego pt. "La letra"

  9 kwietnia 2018 w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny z języka hiszpańskiego pt. "La letra". W wydarzeniu tym wzięli udział ochotnicy z klas  siódmych. Zadanie  polegało na poprawnym zapisaniu trzydziestu hiszpańskich słówek. Wbrew pozorom wcale nie było takie łatwe, bo w języku hiszpańskim, w większości przypadków, pisownia nie jest tożsama z wymową. Serdecznie gratuluję zwyciężczyniom i życzę dalszych sukcesów w nauce tego pięknego języka. :)

  Konkurs ortograficzny z języka hiszpańskiego pt. "La letra" - Obrazek 1

 • Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego "My favourite monument in Great Britain"

  Pragniemy poinformować, że międzyszkolny konkurs, którego organizatorem była nasza szkoła, został rozstrzygnięty. Przedstawiamy listę laureatów:

  I miejsce - Amber Fernandez klasa Va - Szkoła Podstawowa nr 20 im. kmdra ppor. Jana Grudzińskiego

  II miejsce - Szymon Brodacki klasa IVc - Szkoła Podstawowa nr 45 im. Bohaterów Westerplatte

  III miejsce - Wiktoria Patałuch klasa IVa - Szkoła Podstawowa nr 20 im. kmdra ppor. Jana Grudzińskiego

  Nagrody zostaną wysłane pocztą na adres szkoły laureata.

  Serdecznie gratulujemy!!!:):):)

  Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego "My favourite monument in Great Britain" - Obrazek 1Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego "My favourite monument in Great Britain" - Obrazek 2Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego "My favourite monument in Great Britain" - Obrazek 3

   

 • III Miejsce we Wrzeszczańskim Konkursie Mistrz Ortografii

  23 marca repreztancja naszej szkoły, w składzie: Julia Jakubowska, Zuzanna Gwóźdź, Michał Piaszczyński oraz Jakub Kosmala, wzięła udział w konkursie Wrzeszczański Mistrz Ortografii. Michałowi Piszaczyńskiemu udało się zdobyć III miejsce w kategorii klas IV-V. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami uznania. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wiedzy i dziękujemy za udział w tak trudnym konkursie!

  III Miejsce we Wrzeszczańskim Konkursie Mistrz Ortografii - Obrazek 1 III Miejsce we Wrzeszczańskim Konkursie Mistrz Ortografii - Obrazek 2

 • Dni Otwarte ECDL

  23 marca 2018 roku w piątek zagościły do naszej szkoły  Dni Otwarte ECDL. Certyfikat ECDL to Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy, dokument poświadczający biegłą obsługę komputera. Akcja odbyła się w Edukacyjnym Laboratorium PL-Lab1865 w sali komputerowej. W tym dniu odwiedzili nas: Pani Alicja Myszor, Członek Honorowy PTI oraz Pan Bogdan Miloch koordynator regionalny ECDL-a oraz uczniowie SP 52 w Gdańsku.

  Uczniowie zostali zapoznani z procedurą egzaminu na certyfikat ECDL Base oraz przystąpili do próbnej wersji egzaminu  B1. Uczniowie mieli również okazje wziąć udział we wspólnej zabawie rozwiązując Quizizz, a także rywalizując ze sobą na platformie Kahoot.  Zdobywając tym samym nowe wiadomości z zakresu informatyki.

  Przed pracownią komputerową znajdowało się „pudełko- rozwiąż krzyżówkę i zdobądź nagrodę” do której uczniowie wrzucali rozwiązane przez siebie krzyżówki. Na długiej przerwie odbyło losowanie  licznych nagród.

  Zaangażowanie uczniów było ogromne. Świetnie się bawili ucząc i zdobywając nowe doświadczenia.

  Dziękuję wszystkim, którzy pomogli przygotować Dni Otwarte ECDL.

  Joanna Bondaryk - egzaminator ECDL-a

 • Dzień Nowych Technologi w Edukacji

  Dzień Nowych Technologi w Edukacji

  21 marca w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły wezmą udział w quizach oraz grach, związanych z wartościowym i bezpiecznym wykorzystywaniem nowych technologii.
  Zgodnie z ideą uczenia się przez całe życie quizy są zaprojektowane z myślą o różnych grupach wiekowych. Dzięki temu w zabawie mogą brać udział nie tylko dzieci w wieku szkolnym, ale również młodzież i dorośli. Quizy dotyczą bezpieczeństwa różnych narzędzi i usług sieciowych, powszechnie używanych również przez najmłodszych internautów. Zapraszamy do odwiedzenia strony 
  https://akademia.nask.pl/.
  Dowcipna i przystępna dla dzieci treść filmów zawiera wiedzę o zasadach postępowania, które sprawiają, że korzystanie z nowych technologii staje się bezpieczniejsze i bardziej kształcące.

 • VII Wojewódzki Konkurs Wiedzy "Szlakiem polskich legend'

  VII WOJEWÓDZKI KONKURS

  WIEDZY – „SZLAKIEM POLSKICH LEGEND”

  Miło nam poinformować, że 19.03.2018 w Szkole Podstawowej nr 89 w Gdańsku odbył się

  VII Wojewódzki Konkurs Wiedzy „Szlakiem polskich legend”. W finale wzięli udział uczniowie naszej szkoły pod opieką p. I.Trojak :

  Dobrochna Rej z kl. III A;

  Maja Szelbracikowska z kl. III B;

  Dawid Małachowski z kl. III B

  VII Wojewódzki Konkurs Wiedzy "Szlakiem polskich legend' - Obrazek 1 

 • Dzień otwarty ECDL

  Dzień otwarty ECDL

  W dniach od 19-23 Marca 2018r. odbywają się Dni Otwarte ECDL-a. Jako szkoła zaangażowana w zdobywaniu przez uczniów certyfikatu ECDL-a organizujemy w dniu 23 Marca 2018r. dzień otwarty ECDL. W tym dniu w naszej szkole będzie wiele atrakcji. Jednocześnie uczniowie klas siódmych i zaproszeni goście będą mogli rozwiązać próbny egzamin z ECDL-a i tym samym otrzymać „Prawo jazdy z ECDL-a”

 • Wyniki 6 edycji Turnieju "Szumiące zabawy"

  SP 47 zwycięzcą Międzyszkolnego Turnieju Logopedycznego

  "Szumiące Zabawy"

  http://wybrzeze24.pl/aktualnosci/sp-47-zwyciezca-6-edycji-turnieju-szumiace-zabawy

  Wyniki 6 edycji Turnieju "Szumiące zabawy" - Obrazek 1 Wyniki 6 edycji Turnieju "Szumiące zabawy" - Obrazek 2 Wyniki 6 edycji Turnieju "Szumiące zabawy" - Obrazek 3 Wyniki 6 edycji Turnieju "Szumiące zabawy" - Obrazek 4 Wyniki 6 edycji Turnieju "Szumiące zabawy" - Obrazek 5 Wyniki 6 edycji Turnieju "Szumiące zabawy" - Obrazek 6 Wyniki 6 edycji Turnieju "Szumiące zabawy" - Obrazek 7 Wyniki 6 edycji Turnieju "Szumiące zabawy" - Obrazek 8 Wyniki 6 edycji Turnieju "Szumiące zabawy" - Obrazek 9

 • Dzień Matematyki w SP49

  Dzień Matematyki w SP49

  12 marca w poniedziałek  odbył się Dzień Matematyki 2018. Uczniowie naszej szkoły  od I do VII klasy wzięli udział w grach i zabawach matematycznych przygotowanych przez nauczycieli matematyki i edukacji wczesnoszkolnej.Dzieci miały okazję przekonać się ,że matematyka towarzyszy nam na co dzień nie tylko w szkole.

  Konkurs w kl.I-III

  I miejsce - kl. IIIA, IA         II miejsce - IIIB       III miejsce - IIA i IIIC

  Dzień Matematyki w SP49 - Obrazek 1 Dzień Matematyki w SP49 - Obrazek 2 Dzień Matematyki w SP49 - Obrazek 3 Dzień Matematyki w SP49 - Obrazek 4 Dzień Matematyki w SP49 - Obrazek 5 Dzień Matematyki w SP49 - Obrazek 6 Dzień Matematyki w SP49 - Obrazek 7

   

   

   

 • Math Is Cool - Wyniki

  Math Is Cool - Wyniki

  Po podsumowaniu punktów z dwóch części zostali wyłonieni najlepsi wśród najlepszych.

  I miejsce Mateusz Manturewicz - SP nr 92

  II miejsce Maciej Lendzioszek - SP nr 8

  Iii Miejsce Szymon Suliga z- SP nr 8

  IV miejsce Maria Dopierała - SP nr 50

  V miejsce Mikołaj Kiszewski- Podstawowa Szkoła „Lingwista”

  VI miejsce Natasha Anolik - SP nr 7

  Została nagrodzona również szkoła w której uczniowie zdobyli największą ilość punktów. Była to SP nr 8 im. Przyjaciół Ziemi.

  Na zakończenie każdy uczeń otrzymał słoiczek z logo szkoły i konkursem „Math is Cool” żeby mu przypominał zmagania z zadaniami w języku angielskim.

  Gratulujemy!

strona: