Szkoła Podstawowa nr 49 im. Księdza Bronisława Komorowskiego w Gdańsku

 

Nawigacja

 • KONKURS FOTOGRAFICZNY "JESTEM EUROPEJCZYKIEM"

  Wyniki konkursu fotograficznego Jestem Europejczykiem.
   
  Laureaci:

   

  I miejsce- Natalia Krejczy, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gdańsku

   

  II miejsce- Bartosz Łudczak, Publiczna Szkoła Podstawowa Olimpijczyk w Gdańsku
  III miejsce- Wiktoria Lewa, II Podstawowo- Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych w Gdańsku 
   
  Wyróżnienia:
  Dominik Zajc, Centrum Edukacji Twórczej w Kowalach
  Jakub Kosmala, Szkoła Podstawowa nr 49 w Gdańsku
  Yaroslav Stetsko, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gdańsku
  Paulina Metz, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gdańsku 
  Oliwia Metz, Szkoła Podstawowa nr 1 w Gdańsku
  Maja Kempkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 39 w Gdańsku
  Katarzyna Banaśkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 83 w Gdańsku
  Julia Gauden, II Podstawowo- Gimnazjalny Zespół Szkół Społecznych w Gdańsku 
  Paweł Gorzałczyński, Publiczna Szkoła Podstawowa Olimpijczyk w Gdańsku
   
  Serdecznie gratulujemy i bardzo dziękujemy za wszystkie nadesłane pracy. :)
   
  organizator:
  Patrycja Lisiecka
   
 • Mukowaleczni

  Mukowaleczni

  Przez ostatnie dwa tygodnie „Dobre serduszka” z SP49 przynosiły prezenty dla podopiecznych Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. To pierwsza akcja naszych „Mukowalecznych”. Bądźcie gotowi na więcej…

  Mukowaleczni - Obrazek 1

   

 • Halowe Mistrzostwa Gdańska w Lekkiej Atletyce

  Halowe Mistrzostwa Gdańska w Lekkiej Atletyce

  Nasi uczniowie odnieśli sukces podczas startu w Halowych Mistrzostwach Gdańska w lekkiej atletyce. Przemysław Kinder zajął 2 miejsce w skoku w dal, natomiast Patrycja Ilkowska -Kulwas zajęła 3 miejsce w biegu na dystansie 60m.

 • Konkurs Odblaskowa Bombka

  KONKURS "Odblaskowa Bombka"
  Zagłosuj na szkolną bombkę nr 48
   

  Każda bombka przygotowana przez zespół otrzymała swój numer. Pełna lista uczestników i przyporządkowanych numerów jest w załączniku.

  Wszystkie prace są zaprezentowane / na stronie www.facebook.com/autochodzik. Głosujemy do 10 grudnia w komentarzach do filmu, na którym zaprezentujemy wszystkie prace.  Głosujący /rodzice, znajomi, przyjaciele, babcia, dziadek/ przekazują swój jeden głos na wybrany numer np. Moim zdaniem najlepsza jest Bombka nr 77. Podsumujemy oddane głosy, które wskażą Odblaskową Bombkę 2018.

  Ogłoszenie wyników 12. grudnia 2018 roku

 • Warsztaty Pierwszej Pomocy kl. VII-VIII

  Dnia 30.11 uczniowie kl. VII-VIII brali udział w warsztatach Pierwszej Pomocy, zorganizowanych przez Pomorski Oddział Okręgowego Czerwonego Krzyża. Każdy mógł praktycznie na fantomach poćwiczyć czynności reanimacyjne i utrwalić poznane zasady udzielania pomocy.

  Warsztaty Pierwszej Pomocy kl. VII-VIII - Obrazek 1 Warsztaty Pierwszej Pomocy kl. VII-VIII - Obrazek 2 Warsztaty Pierwszej Pomocy kl. VII-VIII - Obrazek 3 Warsztaty Pierwszej Pomocy kl. VII-VIII - Obrazek 4

 • Półkolonie zimowe

  Informujemy, że w terminie od 11.02 - 24.02.2019 r. - w czasie ferii zimowych - w naszej placówce będą półkolonie zimowe. Rodziców zainteresowanych udziałem dziecka w tej formie wypoczynku prosimy o zgłaszanie do sekretariatu szkoły. Wstępne zapisy do 26.01.2019 r.

 • Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w grupie 0a

   Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w grupie 0a

  Dzieci z grupy 0a, chcąc uczcić Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia, wykonały maski. W przebraniu ze swoimi ulubionymi misiami odwiedziły bibliotekę szkolną. Pani bibliotekarka czytała im fragmenty książek, których bohaterami były misie. Dzieci wykonały również kolorowe rysunki misiów i rozwiązywały zagadki

 • Dzień Misia na Świetlicy

  Dzień Misia na Świetlicy

  26 listopada w świetlicy głównym bohaterem był miś-przyjaciel dzieci. Przypomnieliśmy sobie historię powstania misia . Odgadywaliśmy zagadki tańczyliśmy z misami. Na koniec można było spróbować tego co miś lub najbardziej czyli miodku. Chętne osoby mogły zrobić sobie zdjęcie jako mis. Zapraszamy za rok na kolejne urodzinki misia.

 • W dniu 22 listopada, uczniowie klasy IVd pojechali do Europejskiego Centrum Solidarności na warsztaty pt."Alfabet wolności". 

  Wyjątkowo, po wesołych warsztatach, uczniowie zwiedzili niektóre wystawy w muzeum i poznali nieco stoczniowej historii.

  Wyprawa do ECS była bardzo udana. 

   

  Opiekunki: Ilona Kowarsch - Kubiak i Marta Badowska.

 • Artetarapia

  Artetarapia

  Zwariowane zabawy podczas arteterapii pozwalają nie tylko stymulować różne funkcje, pomagające w czytaniu i pisaniu, ale też zadbać o dobry nastrój na resztę dnia. 

  W piątek, 23.11.2018 r. uczniowie oficjalnie rozpoczęli produkcję dekoracji bożonarodzeniowych, które niedługo wykorzystane zostaną do ozdobienia budynku szkoły.

 • Dzień Pluszowego Misia

  Dzień Pluszowego Misia

  25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku misiowe święto przypada w niedzielę ale nasza szkolna biblioteka zaprasza wszystkie misie w dniu 26 XI czyli w poniedziałek. Będzie misiowa wystawa - wybierzemy najstarszego misia i jak to w bibliotece będzie misiowe czytanie czyli poznamy przygody misiowych literackich bohaterów.

  Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 1 Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 2 Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 3 Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 4 Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 5 Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 6

 • Babeczki dla hospicjum

  Babeczki dla hospicjum

  W ramach "Słodkiego tygodnia dla hospicjum" grupa "0a" przygotowała babeczki, które ozdabiała.

 • Słodki Tydzień dla Hospicjum

  Słodki Tydzień dla Hospicjum - Obrazek 1
  21 - listopada będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień Tumbo. Z tej okazji Samorząd Uczniowski i Spółdzielnia "Biedroneczka" oraz szkolna biblioteka przy wydatniej pomocy obsługi kuchni, organizują Słodki Tydzień Dla Hospicjum. Przez cały tydzień uczniowie z poszczególnych klas będą samodzielnie piekli babeczki, które później  sprzedadzą na specjalnie przygotowanym stoisku, na parterze w holu przy wejściu. Jest to już trzecia edycja tej charytatywnej imprezy. Zapraszamy wszystkich, którzy kupując babeczkę wesprą inicjatywęnaszych uczniów. Gwarantujemy, że babeczki kupione w takim szczytnym celu nie wchodzą w biodra :)
  Słodki Tydzień dla Hospicjum - Obrazek 2 Słodki Tydzień dla Hospicjum - Obrazek 3 Słodki Tydzień dla Hospicjum - Obrazek 4 Słodki Tydzień dla Hospicjum - Obrazek 5 Słodki Tydzień dla Hospicjum - Obrazek 6 Słodki Tydzień dla Hospicjum - Obrazek 7
   
   
 • II Dzień Hiszpański

  II Dzień Hiszpański
  Z okazji tego wydarzenia uczniowie przygotowali gry planszowe, przepisy kuchni hiszpańskiej oraz brali udział w quizie wiedzy o Hiszpanii. Wyniki wszystkich konkurencji zostały podsumowane. I miejsce zajęła klasa IV D, II miejsce ex aequo klasy VIII A i VIII B, III miejsce klasa V B, wyróżnienie klasa VI B. Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.
  Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.
 • Warsztaty scenograficzne

  Warsztaty scenograficzne

  Klasa 5 A uczestniczyła w warsztatach scenograficznych w ASP. Uczniowie przygotowali scenografię i wystawili przedstawienie.

 • XVI Parada Niepodległości w 100 rocznicę odzyskania wolności.

  XVI Parada Niepodległości w 100 rocznicę odzyskania wolności.

  W Paradzie Niepodległości wzięli udział rekonstruktorzy, orkiestra, zabytkowe pojazdy, artyści, piękne damy z lat 20. czy 30. , Husaria z Chorągwi Husarskiej, uczniowie i nauczyciele szkół. Nasza szkoła też miała swoją reprezentację. Po tradycyjnym odśpiewaniu hymnu, pod pomnikiem i wypuszczeniu gołębi udaliśmy się w dalszą drogę, aż pod Zieloną Bramę gdzie zrobiono nam Historyczne Zdjęcie Gdańszczan.

 • Walne Zebranie Spółdzielni Uczniowskiej "Biedroneczka"

  Walne Zebranie Spółdzielni Uczniowskiej "Biedroneczka"

  W październiku odbyłosię coroczne Walne Zgromadzenie Spółdzielni Uczniowskiej "Biedroneczka". Uczestniczyli w nim zaproszeni goście : Pani Renata Jurkiewicz Dyrektor SP 49 oraz Szymon Knitter specjalista d/s wdrażania w projektach SUPER Szkoły Podstawowe z ramienia stowarzyszenia " Morena ". Podczas spotkania wybraliśmy Zarząd i Radę Nadzorczą spółdzielni oraz ustaliliśmy termin oraz kierunek naszej tegorocznej wycieczki - będzie to Kraków.Przyjęliśmy też nowych członków i członkinie. Działamy już 3 lata i nasz przykład zainicjował powstanie 20 spółdzielni Uczniowskich w Gdańsku. cieszymy się bardzo i wszystkim spółdzielcom życzymy powodzenia.

 • Światowy Dzień Spódnicy w naszej szkole

   Światowy Dzień Spódnicy w naszej szkole

  Dnia 30 października w naszej szkole królowały sódnice i krawaty , bo ten dzień to Światowy Dzień Spódnicy. Aby chłopcy nie poczuli się zapomniani organizatorzy rozszerzyli święto właśnie o krawaty, bo jak wiadomo " mężczyzna w krawacie jest mniej awanturujący " winkZ tej okazji Samorząd Uczniowski oraz Spółdzielnia Uczniowska " Biedroneczka" nagrodziły słodka niespodzianką  wszystkich, którzy tego dnia zjawili się w szkole w spódnicach i krawatach.

  Fotorelację ze Światowego Dnia Spódnicy przygotowała Patrycja Ilkowska - Kulwas z klasy 8 B.

 • Warsztaty Antydyskryminacyjne

   Warsztaty Antydyskryminacyjne

  Uczniowie klasy 5 A wzięli udział w drugich warsztatach antydyskryminacyjnych. Tym razem nasz gość specjalny pochodził z Czeczeni.

 • Galeria prac BARWY OJCZYZNY

  Galeria prac BARWY OJCZYZNY

  Z okazji 100 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI można  w naszej szkole podziwiać galerię prac zatytułowaną BARWY OJCZYZNY

strona: